BLOG ...

Javorníky

22.09.2020

Krásná vycházková trasa po česko-slovenském hřebenu.

Chůze

20.08.2020

Chůze zesiluje životní prožitky, zlepšuje zdraví a pohodu.

Při zapojení holí dojde při stejné rychlosti chůze k nárůstu spotřeby energie až o 45%. Dochází k zapojení až 90% svalů v těle.Zlepšuje se krevní oběh.Zvyšuje se srdeční frekvence.Dochází k intenzivnímu spalování tuků a to až o 20% více než u běžné chůze.Snižuje se nežádoucí zátěž kloubů (především kolen) v dolní polovině těla.Ideální pro snižování...

Spojení Nordic Walkingu s horami? Za mě rozhodně ano. Hole na NW výrazně odlehčí zatížení na nohy, přece jen převýšení je tu vyšší, než známe z Beskyd. Jak se uvádí, hůlky ušetří cca 30% námahy nohám a ty pak můžou šlapat o hodně delší a náročnější trasy. Při tom se krásně protáhne celé tělo a posílí ruce. Ideální kombinace.

Přes léto je fajn vyrážet do přírody s hůlkami brzké ráno nebo naopak v pozdní večer. Ranní či večerní trénink, vycházky, před prací či po práci jsou pohlazením na duši. Pro ranní start do nového dne nebo naopak večerní odpočinek a pohodu jsou tyto zážitky k nezaplacení. Stačí se registrovat na e-mail a domluvit si individuální vycházky.