JAK ZAČÍT?

20.10.2021

Otevřením těchto web stránek jste udělali první krok ke zlepšení svého ZDRAVÍ a KONDICE.

Tyto stránky jsou určeny pro všechny věkové kategorie.

Kurzy NW Vám přiblíží tuto poměrně novou sportovní disciplínu, ukáží, JAK SPRÁVNĚ ZAČÍT a jak si vytvořit potřebné ZDRAVÉ POHYBOVÉ STEREOTYPY, které jsou velmi důležité pro správný pohyb.

Cílem webu a kurzů je ukázat, že PRAVIDELNÁ POHYBOVÁ ČINNOST je prospěšná celému organismu a že právě Nordic Walking je tím vhodným prostředkem, jak ji uskutečňovat.

Nordic Walking je vhodný rehabilitační prvek po úrazech či při SNIŽOVÁNÍ NADVÁHY. 

Osobně jsem si vyzkoušela, že Severská chůze, tato "nenáročná" pohybová aktivita, ZVYŠUJE ŽIVOTNÍ VITALITU, POSILUJE ZDRAVÍ a působí blahodárně na lidskou psychiku.


Pro mě osobně je chůze v přírodě tím nejpřirozenějším způsobem, jak být v kontaktu se sebou, se svojí duší. Chůze mi pomáhá ke zklidnění, k vyrovnání se s problémy každodenního života. K zastavení, ztišení, vnímání krásy, která tady je pro nás pro všechny. A odtud už vedou dvířka k novým nápadům, myšlenkám, které ke mně po určité době, kdy ustoupí do pozadí běžné starosti, začnou volně plynout.

Kouzlo něčeho tak samozřejmého, jako je chůze, začíná v posledních letech objevovat mnoho lidí. Mnozí z nich jsou už unaveni z hektického života, ke kterému se odsoudili, i z množství zážitků, které zažili, aniž by jim přinesly to, co od nich očekávali. Nebo po nich prostě netouží. Většina z nás během života pocítí potřebu více se zabývat i sami sebou a právě to nás vede na cestu - nejen obrazně, ale i skutečně.

Vydejte se i Vy na tuto cestu!


  • Pořádáme kurzy pro jednotlivce i pro skupiny (ideálně do pěti účastníků pro zajištění osobního přístupu).
  • Naučíme Vás správné technice NW a všemu co s chůzí s holemi souvisí.
  • Rádi Vám poradíme s výběrem holí, vhodného oblečení, obuvi a doplňků.
  • Pro své kurzy používáme špičkové hole značky FIZAN, které mají skvělý poměr cena/kvalita.
  • Trasy a jejich obtížnost volíme podle Vašich potřeb, možností a kondice.
  • Výchozím místem je nejčastěji Rožnov p. R. nebo dle osobní dohody jiné oblasti Beskyd.

Těšíme se na setkání na čerstvém povětří!


Pohyb na čerstvém vzduchu

Pokud stres blokuje vaši hlavu, jděte na to z druhé strany, protáhněte své tělo. Vyjít ven a nadechnout se čerstvého vzduchu, to člověku pomůže ve chvílích vypětí. Pokud vás ale stres ovládá dlouhodobě, je ideální čas takzvaně vypnout. V úchvatném prostředí Beskyd to půjde samo. Dají vám plnými doušky ochutnat ticho a klid přírody, zbaví těžkých myšlenek a denně lákají vyjít ven a věnovat se sobě a svému tělu. Pravidelný pohyb na horském vzduchu se stane vaším oblíbeným relaxačním rituálem, aniž byste se museli nutit.

Blahodárný horský vzduch

O benefitech horského vzduchu není pochyb. Nejenže pobyt na horách je většinou spojený s přínosným pohybem, ale samotná kvalita vzduchu je prospěšná pro vaše plíce. Horský vzduch je na rozdíl od městského oproštěn od škodlivých plynů. Při každém nádechu se vám tak čistí plíce, a pokud vás trápí dýchací obtíže, aktivní pohyb v Beskydech bude ta pravá zdravotní rekreace dvojnásob.