Vychutnejte si Valašsko

Vítejte na Východní Moravě! V regionu s jedinečnou architekturou, neobyčejnými přírodními krásami, typickou gastronomií. 

Načerpejte klid a pohodu na hřebeni Vsetínských Beskyd či Javorníků. Nechejte se okouzlit romantikou Hostýnských vrchů, objevte Hornolidečsko. Zažijte tvrdé a současně okouzlující prostředí Beskyd.

Objevte kraj krásných vůní, chutí a delikates. Ochutnejte slivovici a borůvkové knedlíky, frgále, koláčky, valašské klobásy, zabijačku, valašskou kyselici.

Navštivte kraj, kde tradice mají svůj domov. Chcete proniknout do tradičního života obyčejných lidí před 200 lety? Navštivte určitě světoznámé Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm. Je to největší středoevropský skansen. Můžete si zde udělat celodenní výlet spojený s poznáním řemesel a tradic.

Valašsko je kolébkou turistiky. Nejvíce atraktivní trasy vedou po hřebenech. Nesmíte vynechat hřebenovku Javorníků mezi Kohútkou a Kasárnami. Totéž platí o hřebenu z Bumbálky na Soláň. Zajímavá místa též leží na hřebeni mezi Bystřičkou a Rožnovem.

Velkému zájmu se těší také výstupy na bájný Radhošť, snazší vede z Pusteven, ale ti "praví" turisté jistě půjdou z údolí Bečvy.

A rozhledny? Těch je tu u nás několik. Barevná Jurkovičova rozhledna na Karlově kopci v Rožnově, rozhledna Miloňová a Súkenická na hřebeni Vsetínských Beskyd, rozhledna Vartovna ve Vizovických vrších, Kelčský Javorník či rozhledna Maruška na hřebeni Hostýnských vrchů.

Síť turistických tras je rozsáhlá, o výhledy do krajiny se stará kolem 40 rozhleden. A třetina celého regionu Východní Morava je chráněným přírodním územím.

Proto neváhejte a vyrazte odpočívat k nám, do Beskyd.