Tyto potraviny zasytí okamžitě

Až příště dostanete hlad a budete hledat něco rychlého k snědku, co vám zasytí bříško a pocit hladu okamžitě zažene, určitě využijete některý z našich tipů na potraviny, které umí rychle zaplnit žaludek i na několik hodin.

Brambory

Brambory jsou oblíbená příloha, k dostání jsou za pár korun a výhodou je, že se dají připravit na mnoho způsobů - vařené, šťouchané, gratinované, pečené v troubě a podobně. Hodí se jak k obědu, tak třeba i k večeři, kdy záleží jen na vás, v jaké formě si na nich pochutnáte. Brambory slibují dlouhý pocit sytosti díky obsaženému škrobu, který dokáže pocity hladu utlumit klidně až na 24 hodin.

Vajíčka

Vajíčka jsou známá svým poměrně nízkým obsahem kalorií, což ale neznamená, že vás nedokážou zasytit. Sází na ně především lidé, kteří se snaží zhubnout, jsou častou součástí i zdravého jídelníčku, kde mají své čestné místo. I vajíčka jsou skvělá v tom, že se dají připravit na mnoho způsobů - vařená natvrdo, nahniličko, míchaná nebo v podobě omelety a podobně. Můžete si je dát k snídani i ke svačině nebo k večeři.

Oříšky

Oříšky jsou skvělá věc, pokud máte na něco chuť, pokud se chcete stravovat zdravě nebo když máte hlad a nemáte čas se zdržovat přípravou nějakého pokrmu. V ořeších najdete poměrně velké množství důležitých živin a látek, které naše tělo potřebuje - vlákninu, tuky, bílkoviny a mnoho dalšího. Žaludku dodají dlouhodobý pocit sytosti, můžete je mít kdykoli s sebou a tím pádem po ruce.