ROŽNOV pod RADHOŠTĚM

Rožnov pod Radhoštěm je malebné město v Beskydech, které láká návštěvníky nejen svou krásnou přírodou, ale také bohatou historií a zajímavými atrakcemi. 

1. Krásná příroda - Rožnov pod Radhoštěm se nachází v srdci Beskyd, což znamená úchvatné horské scenérie, malebné lesy a především čistý vzduch. V samotném centru města najdete městský park, kde si můžete nejen oddechnout, ale také si zasportovat anebo si užít hudební produkci, která se v letních měsících pořádá v okolí hudebního altánu. Park je krásný za každého období, ale obzvlášť na jaře, kdy tady kvetou nejen ovocné stromy, ale i magnólie.

2. Historie a kulturní dědictví - Město má bohatou historii, což potvrzuje jedno z nejstarších muzeí svého druhu ve střední Evropě - Valašské muzeum v přírodě. Branami Valašského muzea ročně projde přes 300 tis. návštěvníků. Na své si přijdou malí i velcí, dřevem vonící stavby obklopené valašskou přírodou vás okouzlí a vrátí o několik desítek let zpět. 

3. Významné turistické cíle – Mezi nejvýznamnější turistický cíl, který najdete v sedle radhošťského masivu v nadmořské výšce 1.018 metrů, patří bezesporu Pustevny. Na Pustevnách můžete obdivovat dřevěné stavby navržené architektem Dušanem S. Jurkovičem v lidovém slohu. Za návštěvu rozhodně stojí opravený Libušín. Fascinující výhledy zažijete na stezce Valaška a k neodmyslitelným symbolům Radhoště patří socha pohanského boha Radegasta. Po červené turistické značce dojdete až ke kapli sv. Cyrila a Metoděje a pokud máte vytrénované nožky, můžete sejít až do Rožnova pod Radhoštěm.

4. Turistika - Beskydy nabízí skvělé možnosti pro turistiku, ať už jste začátečník nebo zkušený horal. Pokud máte rádi pohodové trasy, ale zároveň chcete objevovat to nejlepší z Beskyd, můžete z Rožnova p. R. vyrazit na vrchol Velkého Javorníku anebo si za svůj cíl vyberte nedaleký Soláň. Rožnov p. R. je ideálním výchozím bodem pro řadu turistických výletů a zároveň nepřijdete o výhody, které město nabízí. Pokud cestujete s malými dětmi nebo vám ke štěstí stačí krátká procházka, vydejte se po naučné stezce Po stopách D. S. Jurkoviče až k Jurkovičově rozhledně.

Přestože jde o novou stavbu (r. 2012), překvapí vás svým neskonalým půvabem. Z náměstí k rozhledně dorazíte za 45 minut i s malými dětmi nebo terénním kočárkem. Pokud chcete vyzkoušet další nenáročnou trasu na Rožnovsku, vyrazte po naučné stezce Hradisko, která vás dovede až ke zřícenině hradu.


5. Přátelská atmosféra - Rožnov pod Radhoštěm je malebné a přívětivé město, kde se budete cítit jako doma a budete se k nám rádi vracet s celou rodinou.


Tak neváhejte a vydejte se na výlet do Rožnova pod Radhoštěm, kde na vás čeká spousta zajímavých zážitků a radostných okamžiků.