Přestaňte sami sebe lekat špatnými myšlenkami

1. Skoncujte s kritikou

Kritika nikdy nikoho nezmění. Přestaňte sami sebe kritizovat. Přijměte se takoví, jací jste. Jestliže se stále jenom kritizujete, měníte se negativně. Pokud se však umíte pochválit, změny jsou pozitivní.

2. Přestaňte sami sebe lekat a terorizovat se vlastními myšlenkami.

To je strašně úmorné. Vytvořte si v mysli nějaký obrázek, který je vám příjemný (pro mě například je to žlutá růže) a od myšlenek, které vás lekají, myšlenky okamžitě převeďte na něj.

3. Buďte velkorysí, laskaví a trpěliví.

Buďte sami k sobě velkorysí a laskaví. A také trpěliví, vždyť si teprve osvojujete nový způsob myšlení. Mějte sami k sobě vztah jako k někomu, koho opravdu milujete.

4. Buďte laskaví ke své mysli

Nemít ji rád, nemilovat sám sebe, znamená nemít rád své myšlenky. Jenomže to nedává žádný smysl. Raději je změňte.

5. Chvalte sebe sama

Kritika rozkládá vašeho vnitřního ducha . Pochvala ho naopak upevňuje. Chvalte se co možná nejvíc. Říkejte si, jak dobře si s každou maličkostí umíte poradit.

6. Podporujte sami sebe

Najděte si způsob, jak se podporovat. Obracejte se na přátele a dovolte jim, aby vám pomáhali. Pokud ji potřebujete, je žádost o pomoc zcela přirozenou věcí.

7. Ke svým nedostatkům mějte láskyplný vztah

Pochopte, že to vy sami jste je stvořili, abyste uspokojili nějakou svou potřebu. Teď hledáte nové, pozitivní cesty k naplnění svých potřeb. Starých a nedobrých stereotypů chování se proto zbavujte s citem.

8. Pečujte o svoje tělo

Zvykněte si pravidelně jíst. Zajímejte se o to, jaká potrava se nejlípš hodí k udržení té správné energetické úrovně a životaschopnosti vašeho těla. Osvojte si správná tělesná cvičení. Vyberte si taková, která vám vyhovují. Važte si chrámu, ve kterém žijete a upřímně ho milujte.

9. Pracujte se zrcadlem

Často se dívejte sami sobě do očí. Dávejte si najevo, že vaše láska k sobě samému narůstá. Když se na sebe díváte do zrcadla, odpouštějte si. Promluvte si při pohledu do zrcadla se svými rodiči a odpusťte také jim. Alespoň jedenkrát za den si řekněte: "Mám se rád/a. Opravdu se mám rád/a."

10. Dejte se do toho hned teď

Nečekejte, až něco dáte do pořádku, až zhubnete nebo až nastoupíte do nového zaměstnání. Začněte rovnou a dělejte všechno, co můžete už teď.

Louise Hayová (1926-2017) byla americká spisovatelka knih i statí věnovaných osobnímu růstu. Její motivační vystoupení byla věnována lásce k životu i k sobě samému. Chtěla zbavovat lidi nevíry v sebe a toužila naučit je milovat svůj život.