EFEKTIVNÍ CVIK ZVANÝ PLANK

Také nerada chodíte do posilovny a cvičení zkrátka není váš šálek kávy? Pak je jistě potěšující zjištění, že postavy snů můžete docílit i bez hodin úmorného cvičení. Jen to chce trochu trpělivosti. Takzvaný "plank" je dokonalým univerzálním cvikem, kterým krásně zpevníte celé tělo. I když na první pohled vypadá jednoduše, je těžké v něm vydržet alespoň minutu. 

Co je to "plank"?

Plank spočívá v tom, že držíte tělo v pozici spor (jako byste chtěly dělat kliky), přičemž lokty a dlaně jsou položeny na zemi a tělo držíte ve vodorovné poloze. Pro správné provádění cviku je opravdu důležité držet tělo zpevněné a nepropadat v zádech. 

Pomáhá i s bolestmi zad

Tento cvik má obecně blahodárné účinky. Jeho pravidelným cvičením posilujete celý střed těla. Při cvičení jsou zapojeny především břišní a zádové svaly, ale také svaly na rukou a na nohou, takže skutečně procvičujete kompletně celé tělo. Díky tomu, že jsou aktivně zapojeny i zádové svaly, může cvik v jisté míře ulevit od bolesti zad a také může pomoci ke správnému držení těla. Jak je vidět, výhod je celá řada, takže žádné výmluvy a směle do toho!