Madeira 26.3 - 3.4. 2024

aneb Velikonoce na ostrově, kde jaro nikdy nekončí

Zeleň, barevnost a mnohotvárnost Madeiry je největším lákadlem tohoto ostrova. Vyrazíme na pohodové vycházky podél levád, na vysokohorské túry a další výlety, které budeme společně den za dnem plánovat, tvořit a realizovat. Také se budeme jen tak toulat starodávnými uličkami hlavního města Funchal, podíváme se do vavřínových lesů, užijeme si pohodu u mořského pobřeží.

Jaké jsou základní body tohoto tripu? 

1. Levada 25 Fontes, Levada do Risco, Fanal 

2. Ponta do Pargo, Ponta do Sol, Maják,Nova and Moinho Watterfall, levada da ponta do Pargo 

3. Seixal Beach, piscinas naturais do seixal(koupacka), porto Moniz, Achadas da cruz (vyhlídka,lanovka) 

4. Canical, ponta de Sao lourenco, Furnas do cavalum, Miradoura da ponta do Rosto 

5. Pico do Arierio, Ribeiro frio, levada Balcones přechod hor 

6. Santana, levada do caldeira verde (inferno), levada do Rei 

7. Curral das freiras, eira do serrado, cabo girao Skywalk, tunel das pocas do gomez 


Dle dohody můžeme přidat i tyto aktivity:

Pozorování velryb a kytovců - jedná se o plavbu lodí, kdy budeme pozorovat mořský svět. Madeira má tuto možnost celoročně díky rozmanité fauně a flóře. Plavby většinou trvají 2-3 hodiny s tím, že cena se pohybuje okolo 1000 Kč.

Surfing - kdo nikdy z vás nestál na prkně se nemá čeho bát. Tato fyzická aktivita je něco unikátního. Připravte se, že pokud byste měli o tuto aktivitu zájem, tak malinko "ochutnáte" místní oceán. Z vlastní zkušenosti vám však mohu říct, že je to nepopsatelný pocit. Surfy se pohybují velice různě 2 hodiny s instruktorem vychází na osobu cca 40-50€. Z vlastní zkušenosti vím, že kdyby nás bylo hodně tak je možnost slevy.


Každý náš trip je jedinečný a přizpůsobený hlavně klientům a jejich možnostem. Počasí na těchto cestách také hraje klíčovou roli, není tedy předem jasný plán, ale stavíme ho den za dnem, tak, abyste toho co nejvíce viděli a zažili.


průvodce: Vendy Marzinová