LIDSKÉ TĚLO JE STVOŘENÉ PRO POHYB V PŘÍRODĚ

Nepřepínejte své tělo a začněte se hýbat s lehkostí

Každá procházka v parku, každá minuta na čerstvém vzduchu a každý sluneční paprsek, který dopadne na vaši kůži, zlepšuje náladu, posiluje imunitu a pomáhá předcházet nemocem.

Jakýkoliv pohyb zlepšuje spánek, působí léčivě i na úzkosti, deprese a další psychická onemocnění. Aktivní lidé žijí déle a pohybem předcházejí řadě potíží, jako je vysoký krevní tlak, cukrovka či křečové žíly.

Jakmile překonáte několik prvních týdnů, pohyb si zamilujete a nebudete se ho chtít vzdát.

Ideální je, když se pohyb stane běžnou součástí vašeho dne. Začněte tím, že budete místo používání výtahu chodit po schodech, anebo vystupte o něco dřív z autobusu na cestě do práce. Pokud chcete plavat, chodit, běhat nebo třeba jezdit na in-line bruslích, důležité je vytvořit si návyk. Sportujte alespoň 30 minut třikrát za týden, abyste pozorovali změny na svém těle. Při takovém režimu by se váš krevní tlak měl začít snižovat a prospějete svému srdci.

Pohyb venku je pro fungování lidského organismu mnohem lepší, než kdybyste trávili čas v posilovnách a uzavřených sportovištích.

Zeleň snižuje stres a mentální únavu, hluboké dýchání na čerstvém vzduchu zase pročisťuje plíce. Chození nebo běhání po nerovných lesních stezkách je šetrnější pro klouby a zároveň posiluje daleko víc svalů v celém těle, než kdybyste vyrazili na zpevněnou cestu.

Vyrazte ven, nadýchněte se čerstvého vzduchu a zaposlouchejte se do šumění stromů.

Najděte klid a zbavte se přebytečného stresu. Udělejte něco pro své zdraví.

Chůze je ten nejpřirozenější pohyb, zdraví nejlépe prospějete svižnými procházkami v přírodě. Pokud chcete zvýšit zátěž a vybudovat si lepší kondici, zkuste občas indiánský běh, který chůzi kombinuje s běháním. Vaše výkonnost se bude postupně zvyšovat, a tak se brzy dostanete k lepší kondici.

Abyste příliš nezatížili svoje klouby, choďte s holemi a běhejte raději po vyšlapaných cestách nebo po trávě.

"Důležité je, abyste sportovali pro sebe, protože chcete být fit, zdraví a chcete se cítit dobře."