Bosky

12.04.2023

Relax - Lehkost - Prodyšnost - Pružnost - Volnost pohybu - Měkký došlap v oblasti paty

Loni, na jaře, jsem si vyzkoušela první barefoof boty. A byla jsem nadšena! Byly mi doporučeny "kompromisky", aby si má noha postupně zvykla na nižší podrážku. Staly se postupně mými nejoblíbenějšími botami. 

Letošní jaro jsem narazila na firmu Bennon a jejich botky Bosky. Protože věčně běhám někde v přírodě, v terénu, chtěla jsem Bosky vyzkoušet. Nabízejí se v 7 barevných variantách a tak rozhodování nebylo úplně jednoduché.

Nakonec vyhrály ty nejvíce neutrální, přírodní ... Bosky Khaki Barefoot.

Po prvním obutí už na noze zůstaly a než jsem vyrazila do terénu, chodila jsem v nich doma. Lehoučké, pohodlné, úžasně sedí a noha je v nich svobodná!

Co je jejich hlavní benefit?

Nenahraditelný pocit volnosti

Barefoot jsou boty, které maximálně simulují chůzi naboso.

Lidské nohy jsou přizpůsobeny chodit bosky, nepotřebují žádnou oporu. Dlouhodobé nošení úzkých nebo stažených bot může mít naopak pro nohy nežádoucí důsledky v podobě vbočených palců nebo zborcení klenby. Bosky tyto problémy nezpůsobují.

Bosky s radostí obujete ve volném čase pro relaxaci nebo lehký pohyb v přírodě. Optimálním využitím jsou procházky nebo výlety, případně krátké přesuny městem. Barefoot boty obecně nejsou stavěny pro dlouhé pochůzky po tvrdých městských chodnících a větší fyzickou zátěž, tudíž ani Bosky vám nedoporučujeme brát na náročné túry nebo běh.

Volnost pohybu….

Dopřejte svým nohám takové pohodlí, jako byste chodili bosí. Bosky jsou oproti běžným botám mnohem lehčí, takže se v nich cítíte, jako byste na sobě žádné boty ani neměli. K pocitu pohodlí přispívá elastický a prodyšný svršek bot, který kopíruje přirozený tvar chodidla. Prsty tak mají v botách dostatek prostoru, nejsou stlačovány a deformovány.

Probuzení smyslů

Poznávejte svět jinak. Díky pružné a tenké podešvi vnímáte v Boskách nerovnosti a teplotu terénu bez toho, aniž byste se museli bát zranění. Kontaktem s povrchem země tak přirozeně masírujete reflexní zóny na nohou a taky zlepšujete svou rovnováhu a obratnost při pohybu. Pro větší komfort jsme vnitřek bot vybavili vyjímatelnou stélkou s lehkým zesílením v oblasti paty. Máte tak měkčí došlap, tudíž jsou boty vhodné i pro barefoot začátečníky.

Vliv na zdraví

Chůzí v barefoot botách aktivujete a posilujete svalstvo, vazy a šlachy. Tím, že je pata a špička v jedné rovině, našlapujete jinak, což má příznivý vliv na páteř a také zlepšujete držení celého těla. Naše Bosky jsou navíc bezešvé, čímž zamezují vzniku otoků. Zaoblená a široká špička bot se pak stará, že vás boty nikde netlačí, a pomáhá zmírnit problémy s vbočenými palci.


Kde jsem Bosky koupila?