Doplňky stravy

SCARLET / žraločí chrupavka/

Regenerace svalů, osteoporoza, artroza, artritida, pro sportovce, seniory


Kompletní specifikace

 • napomáhá při regeneraci kloubního aparátu, především v době velké fyzické zátěže
 • při pravidelném užívání udržuje správnou funkci kloubních chrupavek
 • vhodný k prevenci a zlepšení pohyblivosti kloubů, zvláště pro sportovce a seniory
 • pro ženy ohrožené úbytkem kostní hmoty v období menopauzy
 • vhodný pro regeneraci svalů a šlach
 • aktivní sportovce a lidi, kteří nadměrně zatěžují klouby
 • lidi, kteří nepodceňují prevenci (artrózy, artritidy...)
 • střední a vyšší věkovou kategorii
 • pacienty při rekonvalescenci po operaci pohybového aparátu
 • lidi s nadváhou

 • Žraločí chrupavka 340,00
 • CRA komplex 60,00
 • Kurkumin 1,00
 • Chmelový extrakt 20,00
 • Hydratovaná silika 39,00


Charakteristika

Výrobek Scarlet obsahuje 340 mg žraločí chrupavky v každé tobolce, je přírodním zdrojem bílkovin, obsahuje uhlohydráty a potřebné minerály - je bohatým zdrojem vápníku a fosforu. Obsah vápníku a fosforu ve vhodném poměru 2:1 je zde vázán v organické formě, čímž je lépe využitelný pro organismus než přírodní minerály. Tím pomáhá udržovat chrupavky lidských kloubů v dobrém stavu. Vědecké týmy Kanady, Belgie a Švédska dospěly k poznání, že preparáty ze žraločí chrupavky jsou použitelné jak k prevenci, tak i podpůrné léčbě nádorových onemocnění, kde mimo jiné napomáhají posílení imunitního systému. Je rovněž vhodný pro ženy v období klimakteria a seniory.

Artróza, osteoartróza: přesná definice těchto názvů je nezánětlivé degenerativní onemocnění kloubů.

Touto nemocí trpí až 12 % dospělé populace a celosvětově patří k nejčastějším kloubním onemocněním. Nejčastěji se vyskytuje kolem 50. roku věku a nejvíce ohroženy jsou ženy. Ovšem ve věku 70 let trpí artrózou každý druhý člověk bez rozdílu pohlaví. Příčinou tohoto onemocnění je opotřebování kloubů, přesněji kloubní chrupavky, do té míry, že ztrácí svoji funkci a klouby drhnou, vržou a bolí. Na vzniku artrózy a osteoartrózy se podílí mnoho faktorů, mezi něž patří např. dědičnost - artrózu měla babička i moje matka, takže je více než pravděpodobné, že to postihne i mě. Dále je to nadváha, úrazy kloubů a menisku, nadměrný nebo naopak nedostatečný pohyb, také jednostranný pohyb, který vykonáváme dlouhodobě, např. v zaměstnání. Artróza se nejčastěji vyskytuje v kloubech, které jsou vystaveny větší zátěži, jako kyčelní a kolenní klouby.

Artritida: je definována jako zánětlivé onemocnění kloubů, většinou bakteriálního původu.

Často se mluví o revmatoidní artritidě, což je systémové onemocnění kloubů chronického charakteru. Postihuje zejména drobné klouby na rukou a nohou. Charakteristickým projevem tohoto onemocnění je postižení nejen kloubu a jeho okolí - vaziva, šlachy, ale i jiných vnitřních orgánů. Nejčastější výskyt je mezi 20. a 55. rokem života. Ženy tvoří asi 70 % všech případů. Klouby postižené artritidou jsou často ztuhlé, deformují se a bolí. Je statisticky dokázané, že při desetiletém trvání artritidy je 50 % nemocných trvale práce neschopných.

Vědci ze známého ústavu Massechusetts institute of Technology (MIT) upozornili na to, že tělo žraloka neobsahuje jedinou kost, pouze chrupavku. Odborníci prokázali, že žralok obývá naši planetu v nezměněné podobě po celá tisíciletí. Všechno svědčí o tom, že jeho organismus je dobře vybaven k přežití. Imunitní systém těchto živočichů je efektivní a účinný. Žraločí chrupavka má dlouholetou tradici v čínské medicíně a pro své zdravotní účinky je uzávána v celé Asii a na celém světě.

Kurkumin, extrakt chmele a hydratovaná silika v podobě nanočástic, které rovněž posilují příznivé působení na kloubní chrupavku. Použití velmi malých nosičů (nanočástic aktivní látky) a systém dodání účinné látky na místo působení je dalším důležitým aspektem z hlediska aplikace. Tímto způsobem je například možný transport aktivní látky do našich buněk. Jedná se o formu třetí generace - takzvané cílené terapie. Dosahuje se lepších výsledků než při podávání předchozích forem. Velkou předností je to, že jsou použity přírodní látky a tyto nemají nežádoucí účinky na lidský organismus.

Složení v jedné tobolce

Aktivní látky mg/1 tobolku

Dávkování

Tři tobolky večer (např. 1 hodinu před večeří), zapít dostatečným množstvím tekutiny.

Skladování

Při pokojové teplotě 15-25 °C, na suchém a tmavém místě. Ukládejte mimo dosah dětí.

Výrobek není určen pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Použitelnost 2 roky. Hmotnost obsahu (90 tobolek) 36,6 g.

cena 595,- Kč


GREEN / Chlorela a betaglukany/

Posílení imunity a zpomalení stárnutí

Účinky a účel použití

 • pomáhá zvyšovat imunitu organismu
 • pomáhá odolávat organismu při zvýšené fyzické i psychické zátěži
 • přispívá ke zpomalení stárnutí organismu (anti-aging efekt)
 • regenerační účinky v organismu
 • doplňková léčba nádorových onemocnění a leukemie (chrání zdravé buňky při chemoterapii a ozařování; podporuje krvetvorbu)
 • urychluje rekonvalescenci po nemocech, léčbě antibiotiky nebo ozáření
 • chrání organismus před nemocemi způsobenými infekčními mikroorganismy, jako jsou bakterie, viry a plísně
 • napomáhá organismu vypořádat se s únavou
 • všechny, kteří chtějí povzbudit svůj unavený organismus
 • lidi, kteří chtějí posílit své oslabené tělo (stresem, nesprávnou životosprávou...)
 • lidi, kteří jsou častěji nemocní, při chřipkových epidemiích
 • astmatiky, alergiky a lidi trpící záněty
 • kardiaky - snižuje hladinu cholesterolu v krvi, upravuje krevní tlak
 • diabetiky - příznivě ovlivňuje hladinu cukru v krvi, obnovuje funkčnost buněk slinivky

Co jsou betaglukany?
Podpora vlastní imunity organismu
 • Betaglukany 100,00
 • Chlorella sp. 200,00


Charakteristika

Hlavní funkce imunitního systému je chránit organismus před nemocemi způsobenými infekčními mikroorganismy, jako jsou bakterie, viry a plísně. Náš imunitní systém je ale vystavován každodenně účinkům zhoršeného životního prostředí, stresu a někdy jej zatěžujeme i my sami, např. kouřením, nevhodnou životosprávou a špatným životním stylem.

Výrobek  Green je kombinací betaglukanů a chlorely, látek přírodního původu, které zlepšují stav imunitního systému a pomáhají tak odolávat organismu při fyzické i psychické zátěži, v období zvýšeného výskytu infekcí, při rekonvalescenci, při pobytu v narušeném životním prostředí.

Chlorela je bohatým zdrojem vitamínů a minerálů nezbytných pro správné fungování lidského organismu a její důležitou složkou je chlorofyl, který pomáhá neutralizovat volné radikály a tím zpomaluje proces stárnutí.

Betaglukany jsou polysacharidy získávané z přírodních zdrojů (houby, kvasinky, ječmen), u kterých byl prokázán silný stimulující účinek na imunitní systém a antioxidační aktivitu.

Strava je jedním z nejdůležitějších kontaktů, přes které je naše tělo spojeno se zevním prostředím. Rozhodně to však není kontakt jediný. Je celá škála vlivů, které mohou negativně, ale i pozitivně ovlivnit naši imunitu. Prvním velkým okruhem negativně působícím na naší odolnost, a nejen na ni, je působení toxických a chemických látek ze zevního prostředí. Jistě nikdo z nás nepochybuje, že jsme vystaveni velké zátěži tohoto druhu, a to ze vzduchu, vody, potravy i z jiných vlivů v našem okolí. Tělo se snaží proti nim bránit, někdy úspěšně, jindy méně úspěšně.

Čím slabší je imunitní systém, tím je méně účinná obrana proti toxinům. Čím více je toxinů v organismu, tím více je postižený a oslabený imunitní systém. Tak vzniká začarovaný kruh, z něhož se snaží organismus uniknout tím, že vyvine nejrůznější očistné procesy v podobě chronických nemocí.

Betaglukan je polysacharidová molekula extrahovaná z buněčné stěny hub hiratake a shitake, které jsou hojně používány v japonské medicíně. Betaglukan je bezpečný a velmi účinný doplněk stravy, který zlepšuje stav imunitního systému, obnovuje systém těla a tím umožňuje lepší prevenci před onemocněním.

Podstatnou složkou buněčného organismu jsou právě glukany, které mu dodávají nezbytnou energii. To platí především u buněk zajišťujících obranyschopnost organismu. Mají-li tyto buňky dostatečné množství glukanů, jsou živější, odolnější vůči infekcím, rychleji se množí. Jejich účinky ocení každý, kdo nežije zrovna zdravým způsobem života a nestará se příliš o principy zdravé výživy, je pod neustálým fyzickým nebo emocionálním stresem. Tento výrobek napomáhá udržet funkčnost nervového a imunitního systému a potlačuje únavu.

Složení v jedné tobolce

Aktivní látky mg/1 tobolku

Dávkování

Dvě tobolky denně, nejlépe po jídle.

Skladování

Při pokojové teplotě 15-25 °C, na suchém a tmavém místě. Ukládejte mimo dosah dětí. Výrobek není určen pro děti do 3 let. Nepřekračujte doporučenou denní dávku. Přípravek není určen jako náhrada pestré stravy. Použitelnost 2 roky.

Hmotnost obsahu

(60 tobolek) 20,8 g.

cena 515,- Kč


Uvedené doplňky stravy je možné si objednat přes následující odkaz :