Chůzí k lepšímu životu

Procházka aspoň třicet minut denně s tělem dělá zázraky

Člověk byl stvořen k pohybu. V dnešní době na to ale spousta lidí zapomíná. Ordinace lékařů se plní pacienty, kteří se snaží vyléčit obtíže z nedostatku pohybu, ať už je to obezita, deprese či kardiovaskulární problémy. Už otec medicíny Hippokrates říkával, že "chůze je nejlepším lékem" a my mu můžeme dát jen za pravdu.

Jestliže budeme každý den chodit po dobu 30 minut, udělá to s naším tělem zázraky.

Vylepšený mozek

I když se to možná nezdá, fyzická aktivita, jako je chůze, má blahodárný vliv na funkci a zdraví naší neurologické sítě. Budeme-li věnovat každý den půl hodinky chůzi, znatelně se to odrazí na našem duševním zdraví i na kognitivních schopnostech. Lepší cirkulace a okysličení krve nám jednoduše zlepší paměť i soustředění. Kromě toho pohyb vyvolává sekreci hormonů štěstí a tím působí proti vzniku deprese a úzkostí.

Zdravé srdce

Chůze je velmi účinná při prevenci kardiovaskulárních chorob, jako je infarkt nebo mrtvice. Pravidelné procházky odbourávají stres, zlepšují cirkulaci krve, snižují tělesnou hmotnost a to vše jen prospívá naší oběhové soustavě.

Vyšší kapacita plic

Pohyb prohlubuje dýchání a podporuje cirkulaci kyslíku v krvi. To pomáhá plicím pracovat lépe a prokazatelně odbourává příznaky související s respiračními onemocněními.

Dobré trávení

Půlhodinová každodenní procházka podporuje dobré trávení i peristaltiku střev, čímž předchází zácpě, ale také rakovině tlustého střeva.

Rychlejší metabolismus

Chůze vyžaduje jenom málo energie, ale aktivuje svalstvo, což má za následek spalování tuků. Průměrná procházka spálí kolem 300 kalorií za hodinu a deset tisíc kroků denně je lepši než členství v posilovně. Krom toho také zlepšuje pohyblivost kloubů a posiluje páteřní svalstvo.

Nezapomeňte, že součástí zdravého životního stylu je nejenom různorodá a pestrá strava, ale i aktivní pohyb, odpočinek a pozitivní myšlení. ŽIJTE ZDRAVĚ !