7 znaků zdravé ženské sebelásky

1. Investuji čas do sebe

Sebevědomá žena ví, že čas, který do sebe investuje se jí vrátí. Najde si každý den minimálně půl hodiny na to, aby vyživovala své ženství. Čím? Nejlépe činností o které ví, že jí zvedne náladu. Může to být vaření, malování, tanec, pohyb, čtení moudrých knih, koncert, kino, kávička s kamarádkou. Cokoliv, co dodá jejím dnům radost.

2. Jím kvalitně a zdravě

Jídlo je výživa nejen pro tělo, ale i pro duši. Žena, která se má ráda jí vždy tak, aby jí nebylo špatně. Aby jí strava, kterou si dopřává dodávala energii. Vybírá si proto potraviny, které jsou kvalitní a co nejméně průmyslově zpracované. Taková žena si vždy jídlo vychutnává v klidu a bez spěchu. Jako ta královna.

3. Chodím rovně a nespěchám

Každá žena, která chce být sebevědomá chodí vzpřímeně. Narovnejte se. Nejste žádná chudinka, co chodí s rameny dolů a hlavou sklopenou. Nádech a krok po kroku vpřed.

Kolikrát už jste viděly ženy spěchat. Dobíhat autobus. Vyřizovat telefonát a přitom mluvit s kamarádkou. NE! Dáma chodí vždy pomalu a ladně. Schválně si všimněte žen, co jsou ve stresu a spěchají a žen, které jakoby plynou s prostorem. Jak to na vás působí?

4. Častěji nosím sukně či šaty

Šaty dělají člověka a ženu obzvlášť. Dříve než přišly do módy kalhoty, nosily ženy jen a pouze sukně nebo šaty. I to mělo své kouzlo, které přetrvává do dnes. Žena, která se chce cítit žensky nosí ráda venku i doma sukně či šaty.

5. Nepochybuji o sobě

Každá z nás je krásná! Každá z nás má svůj půvab, svoji jedinečnost a originalitu. To, proč o sobě často pochybujeme je to, že jsme srovnávány s ideály krásy. To je ale blbost! Ty holky na sociálních sítích a v časopisech v realitě stejně vypadají úplně jinak. A kolikrát byste se dost divily. Každá fotka se dá upravit, to si uvědomte!

Přemýšlely jste někdy o tom, že kdyby každá z nás byla stejná, jak bychom potom mohly okouzlovat muže? Krása tkví ve výjimečnosti. Přestaňte o sobě pochybovat! Zaměřte se na své přednosti, mohou to být krásné zuby, krásné vlasy, barva očí a podobně.

6. Neubližuji si

A nenechám si ubližovat. Krásná žena ví, že krása nebolí. To, že pro krásu se musí trpět je jen rčení, které nikdy nikoho nikam neposunulo. Krása vychází zevnitř. Zažily jste někdy, že jste byly v přítomnosti ženy, která se vám líbila, ale absolutně jste nedokázaly říct, jak to dělá? Je to tím, že ona tu krásu ze sebe vyzařuje. To, jak se vnímáme, to vyzařujeme do svého okolí.

7. Krásná žena se chválí - za cokoliv

Stoupněte si před zrcadlo a řekněte si, že vy jste ta krásná a sebevědomá žena, která za to stojí!

Soustřeďte se na sebe a vnímejte svou krásu. Pochvalte se, za to, co děláte. Za to, kým jste. Za to, že si dovolujete být ženou. Za to, že se přijímáte ve všech svých pólech, ať jste smutná, naštvaná, veselá nebo frustrovaná. Pečujte o sebe s láskou a respektem, tak aby s láskou a respektem o vás pečovali i ostatní.

Jako ženy v sobě máme obrovský dar potenciálu. Umíme tvořit. Umíme dávat bezpodmínečnou lásku. Umíme si prosadit svou. Umíme zaujmout. Umíme obejmout. Umíme pochopit. Umíme dát nový život. Umíme pečovat. Umíme upoutat. Umíme pracovat s emocemi a pocity. Jen na to občas zapomínáme pod tíhou všedních dní.

Nezapomínejme na to nejdůležitější - totiž na SEBE SAMU!