Sportování vás bolet nemusí!

Dynamická chůze Nordic Walking se speciálními sportovními holemi se čím dál více rozšiřuje mezi populací, ať již zdravou či nemocnou. Je to aktivita, která nám pomáhá redukovat hmotnost, zlepšuje zdravotní stav, zvyšuje kondici, napomáhá správnému držení těla, odstraňuje bolestivost a odlehčuje nosným kloubům.

Správné hole jsou základ

Alfou a omegou správné techniky jsou hole. Je rozdíl mezi holemi na Nordic Walking a holemi turistickými, se kterými bývají často zaměňovány. Správná hůl na severskou chůzi by měla být lehká a zároveň pevná a pružná, se speciálním poutkem, které pomáhá držet hůl pevně v ruce.

Instruktáž se vyplatí

Pokud začínáte je ideální nejprve absolvovat úvodní instruktáž u zkušeného instruktora, který vás naučí správné technice. Předejdete tak zbytečným chybám a špatným pohybovým návykům, které by vás mohly ošidit o výhody, které Nordic Walking přináší. Chcete li se při severské chůzi cítit dobře, nezapomeňte na pohodlné, ideálně funkční oblečení a vhodnou nízkou obuv, která dovolí pohyb kotníků v plném rozsahu.

Proč má takový úspěch?

Jako jedna z mála pohybových aktivit je chůze s holemi vhodná téměř pro všechny věkové a výkonnostní skupiny. Dá se provozovat téměř kdykoliv a v jakémkoli ročním období. Je i finančně dostupná a po zaškolení je technika jednoduše zvládnutelná.